spotkanie z autorem

Wpisany przez Administrator Wtorek, 08 Październik 2019 18:49

W ramach kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz szerzenia  nawyku sięgania po książki, w naszej szkole odbyło sie spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem autorem książek dla dzieci. Pan Waldemar Cichoń jest autorem zabawnych historyjek o przygodach niesamowitego  kota Cukierka. Jedna z jego książek "Cukierku Ty łobuzie"  jest w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III. Oto kilka zdjęć ze spotkania.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wpisany przez Administrator Wtorek, 08 Październik 2019 18:23

4 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

04.10.2019 r. odbywały się egzaminy z tabliczki mnożenia prowadzone przez uczniów klas czwartych i piątych. Łącznie w patrolach egzaminacyjnych było szesnastu egzaminatorów, którzy przeegzaminowali 186 osób (uczniów klas starszych, nauczycieli
i rodziców).

Niektóre klasy w całości przystępowały do egzaminu.

Każdy kto poprawnie odpowiedział na pytania zdobył tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia
i cukierka.

W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany, ale można go było powtórzyć po 1 godzinie.

Koordynatorem lokalnym była Bożena Biernat-Oleniacz.

OTRZĘSINY KLAS IV - RELACJA

Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 07 Październik 2019 18:40

OTRZĘSINY KLAS IV - RELACJA

26 września uczniowie klasy VII b zorganizowali dla czwartoklasistów otrzęsiny. Podczas godzinnej imprezy na sali gimnastycznej siódmoklasiści przywitali swoich młodszych kolegów sokiem z buraków i żelkiem w kształcie oka. Następnie klasy były podzielone na drużyny, które musiały wykonać zadanie muzyczne, namalować portret swojego wychowawcy oraz rozwiązać quiz wiedzy o szkole. Drużyna X musiała wykonać zadania specjalne, a na zakończenie każdy musiał przejść przez tor przeszkód. Wszyscy czwartoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cukierki.

spotkanie z autorem

Wpisany przez Administrator Środa, 02 Październik 2019 00:32

Jest to spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III z autorem książek o przygodach kota Cukierka. Jedna z nich Cukierku Ty Łobuzie jest w kanonie lektur szkolnych.

Wycieczka

Wpisany przez Administrator Środa, 02 Październik 2019 00:05

Kazimierz Dolny nad Wisłą to perła polskiego renesansu, którą zobaczyli w dniach 23-25 września uczniowie z kl. 5A i 5B. Siedemnastowieczny Kazimierz Dolny był znanym ośrodkiem handlu zbożem, które spławiali do Gdańska nadwiślańscy flisacy. Schronisko, w którym spaliśmy, było przerobione ze starego, zabytkowego spichlerza. Nad brzegiem Wisły znajduje się nowoczesny port jachtowy z polem namiotowym, na które mieliśmy widok z okien schroniska. Z Kazimierza Dolnego można wybrać się promem na drugi brzeg Wisły do malowniczo położonego na wzgórzu Janowca z szesnastowiecznymi ruinami zamku. Wybraliśmy się tam autokarem (poziom wody był zbyt niski) i zwiedziliśmy ruiny zamku, muzeum, barokowy drewniany dwór z Moniak oraz chatę flisacką.

W samym Kazimierzu Dolnym wędrując z przewodnikiem dotarliśmy do "ściany płaczu", na Mały Rynek i Rynek z zabytkowymi kamieniczkami w stylu "renesansu naiwnego" i studnią znaną z wielu filmów. Zobaczyliśmy też Zamek, a właściwie jego ruiny z XIV-XVI wieku i część zabudowań zamkowych oraz Basztę z XIII w. Widok ze szczytu wzgórza Trzech Krzyży wart jest trudów poniesionych podczas wspinaczki.

Kolejną dużą atrakcją był Norowy i Korzeniowy Dół, wąwóz lessowy z rosnącymi na skarpie drzewami z poskręcanymi korzeniami. Oczywiście wędrowaliśmy w stronę słońca wzdłuż Wisły i zajadaliśmy tradycyjne "Kazimierskie Koguty" wypiekane w piekarni obok schroniska. Wróciliśmy zmęczeni i niewyspani, ale zadowoleni.