Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości

7 listopada 2019 r. świętowaliśmy w szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji klasy VIb i Vb zaprosiły nauczycieli oraz uczniów na apel ?Duchy ze Strasznego Dworu?. Tytuł nawiązywał do słynnej opery Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Za sprawą starego zegara z kurantem widzowie zostali zabrani w muzyczną podróż w przeszłość. Aktorzy opowiedzieli o znanych piosenkach wojskowych z czasów I wojny światowej, przybliżając ich tematykę i historię. Całości dopełnił śpiew, a także taniec, który pojawiał się, gdy zegar wybijał kolejną godzinę. Na koniec, z wybiciem godziny dwunastej, wszyscy odśpiewali ?Rotę? Marii Konopnickiej. Gościem specjalnym apelu był uczeń klasy VIII a, Karol Martos Sanchez, który wspaniale wykonał ?Rapsod o pułkowniku Lisie Kuli?. Uroczystości towarzyszyli, jak zwykle, harcerze szczepu 6 KDH Leśni Ludzie im. R. Traugutta.

 

Nad całością czuwali wychowawcy klas: p. Elżbieta Powązka i p. Bożena Biernat ? Oleniacz. Śpiewom towarzyszył akompaniament p. Małgorzaty Lubienieckiej, która przygotowywała uczniów do występu od strony muzycznej. Apel poprowadziła p. Anna Krzywanek, zaś wspaniałe dekoracje były dziełem rodziców uczniów klasy V oraz p. Katarzyny Ziomkowskiej ? Chmury. Wszystkim dziękujemy za pomoc i możliwość wspólnego przezywania tego pięknego święta. 

Galeria oraz filmy z akademii.