Rajd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego w dolinie rzeki Białej Dunajcowej

Rajd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego w dolinie rzeki Białej Dunajcowej

W dniu 16 listopada odbył się kolejny w tym roku szkolnym rajd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego. Tym razem grupa 11 uczniów z klas 4A, 5C, 6B i 6E przejechała pociągiem w Dolinę rzeki Białej Dunajcowej, położoną na pograniczu Pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego. Po opowieściach dotyczących rozwoju osadnictwa w Karpatach oraz krótkich warsztatach z zakresu koronki klockowej w Bobowej grupa wyruszyła w długą drogę przez Pogórze Rożnowskie do Ciężkowic. Na trasie wszyscy uczestnicy rajdu poznali charakterystyczne cechy krajobrazu rolniczego pogórzy karpackich, wdrapali się na 18 metrową wieżę widokową oraz zobaczyli tajemniczą skałę o nazwie "Diable Boisko". Z okazji listopadowej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa odwiedziła również dwór Bolesława Wieniawy-Długoszewskiego w Bobowej i Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.