11 listopada

 POWIEWA FLAGA, GDY WIATR SIĘ ZERWIE, A NA TEJ FLADZE JEST BIEL I CZERWIEŃ. CZERWIEŃ TO MIŁOŚĆ, BIEL - SERCE CZYSTE. PIĘKNE SA NASZE BARWY OJCZYSTE. Ten cytat rozpoczyna artykuł, tytułu DLA BIAŁO -CZERWONEJ DLA NIEPODLEGŁEJ. W dniu 11 LISTOPADA obchodzimy ważne i piękne święto -święto każdego Polaka . W listopadzie 1918 roku spełniły się marzenia Polaków, by znów być wolnym  .Odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach Niepodległość nie byłaby możliwa ,gdyby nie determinacja Polaków w dążeniu do wolności i niepodległości .
OPOWIEDZ NAM MOJA OJCZYZNO

JAK MATKA DZIECIOM CIEKAWYM

O LATACH ZRANIONYCH BLIZNĄ ,

NA WIEKACH SŁAWY I CHWAŁY.
O tym wyjątkowym świecie opowiadali uczniowie klasy VI d ,pełni energii,zapału z należną atencją recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Cóż jest bardziej wzruszającego i przejmującego ,gdy uczennica śpiewa hymn Jeszcze Polska nie zgięła .....,gdy uczeń śpiewa Na stos rzuciliśmy,nasz życia los na stos ,na stos .... Pieśni patriotyczne są dla każdego Polaka pełne wzruszeń ,wspomnień ,patriotyzmu , przepełnione miłością do Ojczyzny. Piękna recytacja Inwokacji - z'' Pana Tadeusza '' A.Mickiewicza przenosi nas w cudowny sposób ....do tych pagórków leśnych ,do tych łąk zielonych ... Akademia w wykonaniu uczniów klasy VI d jest piękną kartą dla NASZEJ BIAŁO -CZERWONEJ.