Niemiecki

 Witamy serdecznie w zakładce poświęconej językowi niemieckiemu w naszej szkole. Szkoła Podstawowa N 4 w Krakowie realizuje od ponad dziesięciu lat program innowacji pedagogicznej NIEMIECKI NA START, dzięki któremu nasi uczniowie mogą już od piątej klasy uczyć się drugiego języka obcego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. W czasie przygody z niemieckim nasi podopieczni biorą udział w wielu wycieczkach zagranicznych (Wiedeń, Berlin, Szwajcaria) oraz mogą uczestniczyć w wymianie międzynarodowej ze szkołą w Eitorf  (koło Kolonii). Na naszych zajęciach młodzież uczy się gotować potrawy kuchni niemieckiej w ramach konkursu Niemiecki Masterchef. Czwórkowicze biorą udział w Małopolskim Konkursie Scrabble po Niemiecku, który organizujemy dla wielu szkół już od kilkunastu lat. Uczniowie klas Vi-VIII mogą sprawdzić swoją wiedzę z j.niemieckiego, przystępując do międzynarodowego egzaminu OSD KID A1 oraz KID A2, który organizuje partner innowacji Instytut Austriacki w Krakowie.

 

Poniżej znajdą Państwo aktualne wydarzenia, które związane są z językiem niemieckim w czwórce.

 

UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 I KID A2 W KONSULACIE AUSTRIACKIM

zobacz 

 Wycieczka do Berlina i Poczdamu dla klas VII 

zobacz 

Wycieczka do Wiednia dla klas VI - relacja

zobacz

Wymiana polsko-niemiecka dla klas VIII

program (zobacz)

relacja (zobacz)

relacja (zobacz)

Program wymiany polsko-niemieckiej (czytaj).

 

 

Egzamin KID A1/A2 dla klas VI i VIII

Rozdanie certyfikatów KID A1/A2 - 14 czerwca 2018 r. - zobacz

 

 

Wręczenie certyfikatów KID 1 przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę uczniom kl. VI - 19 czerwca 2017 r.

zobacz artykuł

film z przebiegu uroczystości

zdjęcia z uroczystości 

 

 

Lekcja pokazowa języka niemieckiego z udziałem Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy z naszymi uczniami

zdjęcia z uroczystości