Wycieczka do Bawarii i Szwajcarii - relacja

 

Wycieczka do Bawarii i Szwajcarii

dla uczniów klas VI i VII

- relacja


 

W dniach 16 - 21 maja grupa 60 uczniów z klas VI i VII wybrała się na wycieczkę szkolną do Bawarii i Szwajcarii. Podczas 4 dniowego pobytu u naszych niemieckojęzycznych sąsiadów mogliśmy zwiedzić Monachium, w którym zobaczyliśmy salon BMW, stadion Bayernu Monachium Allianz Arena oraz centrum miasta. Drugiego dnia byliśmy pod stadionem w Garmisch Partenkirchen, a następnie udaliśmy się do miejscowości szwajcarskich Schaffhausen i Stein am Rhein. Jedną z największych atrakcji było zobaczenie największego wodospadu w Europie Rheinfall, koło którego nocowaliśmy. Kolejny dzień upłynął pod znakiem parku nauki i techniki Technorama w Winterthur, gdzie poznaliśmy tajniki chemii, elektryki, biologii oraz fizyki. Wycieczkę zakończył pobyt nad jeziorem Bodeńskim w miejscowościach Lindau, Konstancja i Meersburg. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy we wtorek rano do Krakowa.  

 

Agata Maćkowiak
Paweł Pabian

Galeria zdjęć (tutaj)

Galeria zdjęć (tutaj)