Wycieczka do Wiednia dla klas VI

 

 

 

Wycieczka do Wiednia dla klas VI


 

 

 

 

 

 

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ: PODRÓŻ - WIEDEŃ - HUNDERTWASSERHAUS - MUZEUM HISTORII NATURALNEJ

.  wyjazd z Krakowa o godzinie 5:00 (stadion Cracovia od ul. Kałuży(, przejazd do Wiednia

.  Wiedeń, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: objazd miasta Ringiem, Opera ( z zewnątrz), Parlament, Ratusz, Kościół  Wotywny, Hundertwasserhaus,  Plac Marii Teresy

.  Muzeum Historii Naturalnej, zwiedzanie muzeum, gdzie znajdują się  jedne z największych na świecie zbiory przyrodnicze. Kolekcja ufundowana przed 250 laty przez cesarza Franciszka I Lotaryńskiego - została od tego czasu rozbudowana do ponad   25milionów eksponatów, stanowiąc podwalinę dla badań przyrodniczych po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

2 DZIEŃ: WIEDEŃ - DONAUTURM - KAHLENBERG - PRATER

.  Wiedeń, po śniadaniu przejazd do Wiednia, dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem:  Park Miejski, ul. Graben, Katedra św. Szczepana, Hofburg, Kärtnerstraße i inne

.  Dom Morza - jedna z wielu atrakcji Wiednia, mieści się w dawnej wieży przeciwlotniczej z II wojny światowej. Wygląd  zewnętrzny nie sugeruje że w środku znajduje się kolorowy świat zwierząt, jest mieszkaniem nie tylko dla zwierząt morskich.  Na 11 poziomach można podziwiać ponad 10.000 zwierząt takich jak: rekiny, płaszczki, żółwie wodne i lądowe, krokodyle, jaszczurki, węże, ryb słodkowodne i morskie, ptaki, nietoperze, różne małpy, owady itd?

.Kahlenberg, następnie wyjazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o  Wiedeń: kościół św. Józefa  z kaplicą Sobieskiego, oglądanie wspaniałej panoramy miasta

.  Prater, przejazd na Prater - znany Park Rozrywki i Wypoczynku, korzystanie z atrakcji parku

.  powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

3 DZIEŃ: WIEDEŃ - ZOO -  SCHÖNBRUNN

.  ZOO, po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie ZOO, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO,  to jeden z najstarszych działających ogrodów zoologicznych na świecie z niesamowitą kolekcją zwierząt

.  Schönbrunn - następnie zwiedzanie letniego pałacu cesarskiego, spacer po ogrodach ( zwiedzanie trasy imperialnej ) spacer po wiedeńskiej starówce wyjazd w drogę powrotną, na trasie posiłek

4 DZIEŃ: PODRÓŻ

.  przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych

 

CENA: 500 zł

TERMIN: 04-07.10.2019

 

 

NOCLEG:  https://www.hotelzetocha.cz/

 

CENA ZAWIERA:

.  przejazd autokarem klasy lux

.  zakwaterowanie w hotelu: 2 noclegi

.  wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 posiłek w drodze powrotnej (McDonalds - dzieci otrzymają z kwoty zapłaconej 5 Euro na zakup przekąsek oraz zwrot z pieniędzy nie wykorzystanych na bilety wstępu)

.  opieka pilota

.  przewodnik po Wiedniu

.  ubezpieczenie KL i NNW

.  zestaw słuchawek dla grupy

 

CENA NIE ZAWIERA 30 Euro (do koperty w dniu wyjazdu)