Wycieczka do Włoch dla klas IV-VIII

 

 Wycieczka do Włoch dla klas IV-VIII

 

 

 

 

 

 

W dniach 21-26 czerwca 2019 roku uczniowie naszej z klas IV-VIII wezmą udział w wycieczce do Włoch. Obecnie dysponujemy jeszcze 5 miejscami wolnymi na wyjazd.

 

Zaliczkę w wysokości 300 zł należy wpłacić do 20 listopada.

 

Poniżej dane do przelewu:
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Krakowie
nr rachunku 06 1140 2004 0000 3602 7644 3462.
dopisek: imię i nazwisko klasa, WŁOCHY 

W razie pytań, proszę o kontakt przez librusa - Paweł Pabian

 

Program i cena wycieczki: 

WYCIECZKA OBJAZDOWA - WŁOCHY PÓŁNOCNE
FLORENCJA - PADWA - WENECJA 
WŁOCHY  jeden z najważniejszych punktów na kulturowej mapie Europy. To wyjątkowe miejsce, gdzie historia przypomina o sobie niemal na każdym kroku. Włochy to słynne kurorty z piaszczystymi plażami, doskonała kuchnia z pizzą i spaghetti, Romeo i Julia, liczne zabytki, wspaniała architektura i piękne krajobrazy.

PROGRAM RAMOWY WYCIECZKI:
1 DZIEŃ: PODRÓŻ 
- wyjazd z kraju ok. godz. 17.00,  przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.  Jazda non stop, ze standardowymi przerwami na postoje
2 DZIEŃ: PADWA
- Padwa, ok. godz. 12.00 przyjazd do do Padwy, która  jest wyjątkowym miejscem. Zachwyca swą urokliwością i zaraża pięknem. To miasto do którego chce się wracać. spacer po centrum historycznym, Bazylika św. Antoniego, Uniwersytet, Piazza del Erbe, Plac Prato della Valle z 78 posągami uznanych ludzi /m.inn. Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego/  przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg
3 DZIEŃ: FLORENCJA
Florencja, po śniadaniu przejazd do Florencji, która nie zawdzięcza swojej popularności tylko pięknym zabytkom, ale również ludziom, którzy je stworzyli. Kto z nie słyszał o Michale Aniele, Dante Alighieri czy rodzinie Medyceuszy, najsławniejszej rodzinie mecenatów sztuki. Zwiedzanie stolicy Toskanii z przewodnikiem: kościół Św. Krzyża, Katedra Santa Maria del Fiore, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchi, most Ponte Vecchio czas wolny na zakup pamiątek następnie przejazd  w okolicę Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg
4 DZIEŃ: WENECJA
Wenecja, po śniadaniu przejazd do Wenecji nazywanej najpiękniejszym miastem świata.  Zbudowanej na wodzie Wenecji od wieków wróżono upadek z powodu nietypowej lokalizacji. Tymczasem Wenecja świetnie znosi coroczne powodzie, organizuje huczny karnawał, przyciąga światowe gwiazdy na tutejszy festiwal filmowy i każdego roku przyjmuje ponad dwadzieścia milionów zachwyconych turystów. Przejazd  statkiem na Plac św. Marka w Wenecji, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie:  Plac i Bazylika Św. Marka ze słynnym ołtarzem Pala di Oro, Dzwonnica, Most Westchnień, Pałac Dożów (z zewnątrz), spacer trasą turystyczną przez Most Rialto przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg
5 DZIEŃ: WYPOCZYNEK - LIDO DI JESOLO
- Lido di Jesolo, po śniadaniu przejazd w okolice Lido di Jesolo, dzień na plaży
- wieczorem wyjazd w drogę powrotną, jazda non stop, ze standardowymi przerwami na postoje
6 DZIEŃ: PODRÓŻ
- powrót z wycieczki w godzinach rannych

CENA: między 930 zł (w zależności od ilości osób)

CENA ZAWIERA:
- transport: autokar klasy lux / klimatyzacja, wc, barek. DVD, barek/
- wjazdy do miast, autostrady, parkingi
- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
- opieka pilota
- usługi przewodnickie + słuchawki: Florencja, Wenecja
- ubezpieczenie: KL,  NNW  i bagaż

CENA NIE ZAWIERA: ok. 14 Euro - opłaty za statek do Wenecji + kościół św. Krzyża we Florencji + Pala di Oro