Finał VIII edycji międzyszkolnego konkursu SCRABBLE PO NIEMIECKU

 

 Finał VIII edycji

międzyszkolnego konkursu

SCRABBLE PO NIEMIECKU


 

 

 

W piątek 8 lutego w siedzibie Instytutu Austriackiego w Krakowie odbył się finał VIII edycji konkursu "Scrabble po niemiecku" dla uczniów szkół podstawowych z Małopolski, którego nasza szkoła jest organizatorem. W tym roku aż 19 najlepszych drużyn rywalizowało o tytuł Mistrza Scrabbli.

 

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dobczycach. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz bon na bezpłatny kurs języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Krakowie.

 

II miejsce zajęli uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Krakowie.

 

III miejsce uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 36 w Krakowie.

 

Julia Szumlińska i Kaja Lipińska z klasy VIIIb, które reprezentowały naszą szkołę zajęły VI miejsce.

 

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe, gadżety oraz drobne upominki, które wręczyła Pani Dyrektor Beata Sarapuk. Wśród gości finału konkursu była Pani Dyrektor Instytutu Austriackiego w Krakowie Agnieszka Markowska oraz przedstawiciel Instytutu Goethego Pan Wojciech Dzido.

 

Zapraszamy wszystkich fanów gry w scrabble oraz języka niemieckiego z całej Małopolski do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

 

Galeria zdjęć (oglądaj).