Wieczór naukowców - 22 lutego 2019 r.

 

Wieczór naukowców w SP 4 - 

22 lutego 2019 r.

 

 

 

22 lutego w godz. 18 - 21 odbył się w naszej szkole Wieczór naukowców zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Matematyczno - przyrodniczego we współpracy z rodzicami uczniów. Podczas Wieczoru chętni uczniowie z klas 7 i 8 uczestniczyli w sześciu warsztatach poprowadzonych przez studentów i pracowników naukowych krakowskich uczelni - AGH, UJ i UP.

Siódmo i ósmoklasiści wzięli udział w pokazach doświadczeń fizycznych z ciekłym azotem, zaznajomili się z działaniem drukarki 3D. Rozwiązywali również zagadki matematyczne w czasie zajęć Matematyka z dreszczykiem oraz badali czystość krakowskiej wody i poznali technologię jej uzdatniania i oczyszczania. Oglądali doświadczenia chemiczne podczas pokazu Barwne redoksy, a także zgłębiali tajniki kodowania i szyfrowania.

Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej na matematyce, fizyce, chemii i informatyce, jak również poznać prawdziwych pasjonatów nauki.

Wszyscy uczestnicy piątkowego Wieczoru naukowców zgodnie stwierdzili, że było to wyjątkowe i niezapomniane spotkanie z naukami ścisłymi.

Galeria zdjęć (patrz).