Rozwijanie kompetencji kluczowych w Muzeum Manggha - 1 marca 2019 r.

Rozwijanie kompetencji kluczowych

w Muzeum Manggha - 1 marca 2019 r.

Pierwszego marca klasy czwarte a i b wyruszyły  na poszukiwanie wiedzy w różnych źródłach. Dobrym pomysłem na zdobywanie wiedzy okazało się Muzeum Manggha , w którym uczniowie odbyli twórczą ?Podróż po Japonii?.

Japonia to kraj budzący naszą ciekawość, inspirujący bogatą kulturą i sztuką. Miejsce, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii, z użyciem technik tradycyjnych oraz nowych technologii.

Kompetencje matematyczne ukryły się w poskładanej kartce papieru czyli origami.

Nasi uczniowie bardzo kreatywnie podeszli do zadań co zaowocowało pięknymi hełmami i łabędziami. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Galeria zdjęć (patrz).