Wymiana polsko-niemiecka Kraków 1-8 czerwca 2019 r.

 

Wymiana polsko-niemiecka

Kraków 1-8 czerwca 2019 r. 

 

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie ze  szkół partnerskich z Eitorf w Niemczech odwiedzili naszą szkołę oraz mieszkali w polskich rodzinach goszczących.

W ramach wymiany partnerskiej uczniowie mieli okazję lepiej się poznać oraz spędzić ze sobą dużo czasu. W czasie wizyty w Krakowie niemieccy uczniowie hospitowali zajęcia w klasach, brali udział w zawodach sportowych, a także mogli spróbować specjały polskiej kuchni. We wtorek i środę pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie wędrowaliśmy po Dolinie Chochołowskiej, wyjechaliśmy na Gubałówkę, a także przespacerowaliśmy się po Krupówkach. Uczniowie zwiedzili także Stare Miasto oraz Kazimierz, a w piątek odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dziękujemy serdecznie paniom Dorte Camoeira oraz Sophie Morsbach za współorganizowanie projektu wymiany, wszystkim rodzicom oraz uczniom, którzy wzięli w nim udział. Projekt został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Zapraszamy obecnych siódmoklasistów do wzięcia udziału w przyszłorocznej wymianie. Szczegóły po wakacjach.


Agata Maćkowiak

Paweł Pabian

 

Galeria 1 (oglądaj)

Galeria 2 (oglądaj)