Wycieczka do Berlina i Poczdamu dla klas VII

Wycieczka do Berlina i Poczdamu dla klas VII
 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VII do wzięcia udziału w wycieczce szkolnej do Berlina i Poczdamu. 
Zgłoszenie przyjmuję do 15 września na konto librus Paweł Pabian. Po tym terminie osoby zakwalifikowane otrzymają informację o wpłatach, pozostałe osoby będą wpisane na listę rezerwową. O przyjęciu ucznia decydują oceny zachowania oaz opinia wychowawcy. Poniżej szczegółowe informacje:


  1.  
    1. WYCIECZKA SZKOLNA DO BERLINA I POCZDAMU

BERLIN, stolica zjednoczonych Niemiec jest ekscytującym, pełnym energii i werwy miastem, które w ciągu ostatnich kilku lat w zaskakującym tempie przeszło wielką metamorfozę. Berlin jest w stanie zauroczyć każdego pełną rozmachu architekturą i urbanistyką, nadzwyczajną różnorodnością atrakcji a zarazem życiem na luzie. Wyraźnie odczuwalna jest atmosfera otwartości, tolerancji, kosmopolityzmu i wielokulturowości. 

ZAKWATEROWANIE: AO Hostels

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ: PODRÓŻ -  BERLIN - ZWIEDZANIE

.  Berlin, wyjazd na wycieczkę rano ok. godz. 4.00, przyjazd do Berlina ok. godz. 13.00, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: od Placu Aleksandra do gmachu Reichstagu. Po drodze: Zegar Czasu Na Świecie, Czerwony Ratusz, Kościół  Mariacki, Fontanna Neptuna, Dzielnica Świętego Mikołaja,  Szprewa, Lustgarten, Aleja pod Lipami, Uniwersytet Humboldtów, Opera Państwowa, Stara Biblioteka, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu z Parlamentem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

2 DZIEŃ: BERLIN -  ZWIEDZANIE - KATEDRA - MUZEUM MURU CHECK POINT CHARLIE - REJS STATKIEM  

.  Berlin, po śniadaniu przejazd do centrum Berlina, zwiedzanie:

Domkirche - Katedra Berlińska zwiedzanie ewangelickiej katedry, jednego z najbardziej znanych miejsc w Berlinie, symbolu dynastii Hohenzollernów. Wejście do krypt, następnie punkt widokowy z piękną panoramą całego miasta 

Muzeum ?Mur Berliński? - zwiedzanie Muzeum ?Dom przy Checkpoint Charlie?, założonego w 1962 r. przez Rainera Hildebrandta, które dokumentuje wydarzenia, które miały tutaj miejsce, historię podzielonego miasta i budowę muru oraz pokojową walkę o prawa człowieka. Liczne eksponaty dokumentują, na jakie pomysły ludzie wpadali, aby mimo wszystko pokonać mur graniczny 

rejs statkiem spacerowym po Szprewie

.  powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

3 DZIEŃ: POCZDAM - PAŁAC SANSOUCCI - STUDIO FILMOWE BABELSBERG

Poczdam, po śniadaniu przejazd do Poczdamu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie:

   Stary Rynek ze starym ratuszem, Nowy Rynek - Bassinplatz  z kościołem św. Piotra i Pawła, dzielnica holenderska

Zespół Pałacowy Sansoucci - to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji Poczdamu. Fryderyk Wielki zlecił budowę swojej letniej rezydencji właśnie tutaj. "Sans souci", czyli "beztroski". Zwiedzanie Pałacu, Kościoła Pokoju, Łaźni rzymskich i nowej   oranżerii. Zespół parkowo-pałacowy w Poczdamie został  wpisany w 1990 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO 

Studio Filmowe Babelsberg - najstarsze na świecie studio filmowe, powstałe w 1911 roku. Działające do dziś miasteczko filmowe zajmuje obszar 24 ha, założyła je firma Bioskop. W nim zaczynała karierę Marlena Dietrich, swoje filmy kręcili Hitchcock, Polański czy Tarantino. Zwiedzanie, przegląd ?Filmpark A - Z?, jego historia i aktualny program dnia czas na posiłek w Mc?Donald?s ( płatny we własnym zakresie ), wyjazd w drogę powrotną

.   powrót z wycieczki w godzinach nocnych.


TERMIN: 20-23.06.2020

 

CENA: 680 zł - 45 osób

 

CENA ZAWIERA:

  • transport: autokar klasy LUX

  • zakwaterowanie: 2 noclegi, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym

  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

  • opieka pilota

  • przewodnik po Berlinie i po Poczdamie

  • słuchawki dla grupy

  • ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA NIE ZAWIERA biletów wstępu - ok. 45?/os.: 

Berlin: Katedra Domkirche, krypty, punkt widokowy oraz Muzeum Muru Check Point Charlie, rejs statkiem po Szprewie 

Poczdam: Sansoucci - Pałac, Kościół Pokoju, Łaźnia rzymska i nowa oranżeria oraz Studio Filmowe Babelsberg