Praca sekretariatu

Dzień bez stron:
czwartek 9:00 - 13:00

Wpisany przez Administrator

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia składa Samorząd Uczniowski!

konkurs

Szanowni Państwo,
czas zajęć online może być twórczy! Przed Państwem występ Juli Gąsiorek z klasy 6a, która zajęła I miejsce w konkursie na szkolną etiudę teatralną. Juli wcieliła się w postać znanej wszystkim Ani z Zielonego Wzgórza.
Gratulacje Julka!

Wpisany przez Administrator

POWIEWA FLAGA, GDY WIATR SIĘ ZERWIE, A NA TEJ FLADZE JEST BIEL I CZERWIEŃ. CZERWIEŃ TO MIŁOŚĆ, BIEL - SERCE CZYSTE. PIĘKNE SA NASZE BARWY OJCZYSTE. Ten cytat rozpoczyna artykuł, tytułu DLA BIAŁO -CZERWONEJ DLA NIEPODLEGŁEJ. W dniu 11 LISTOPADA obchodzimy ważne i piękne święto -święto każdego Polaka . W listopadzie 1918 roku spełniły się marzenia Polaków, by znów być wolnym  .Odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach Niepodległość nie byłaby możliwa ,gdyby nie determinacja Polaków w dążeniu do wolności i niepodległości .
OPOWIEDZ NAM MOJA OJCZYZNO

JAK MATKA DZIECIOM CIEKAWYM

O LATACH ZRANIONYCH BLIZNĄ ,

NA WIEKACH SŁAWY I CHWAŁY.
O tym wyjątkowym świecie opowiadali uczniowie klasy VI d ,pełni energii,zapału z należną atencją recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Cóż jest bardziej wzruszającego i przejmującego ,gdy uczennica śpiewa hymn Jeszcze Polska nie zgięła .....,gdy uczeń śpiewa Na stos rzuciliśmy,nasz życia los na stos ,na stos .... Pieśni patriotyczne są dla każdego Polaka pełne wzruszeń ,wspomnień ,patriotyzmu , przepełnione miłością do Ojczyzny. Piękna recytacja Inwokacji - z'' Pana Tadeusza '' A.Mickiewicza przenosi nas w cudowny sposób ....do tych pagórków leśnych ,do tych łąk zielonych ... Akademia w wykonaniu uczniów klasy VI d jest piękną kartą dla NASZEJ BIAŁO -CZERWONEJ.

Wpisany przez Administrator

Zapraszamy do zobaczenie życzeń przygotowanych przez naszych uczniów.

Egzamin Ósmoklasisty 2020.

Wpisany przez Administrator

Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym Absolwentom osiągnięcia wysokich wyników na Egzaminie Ósmoklasisty 2020.
Jesteśmy dumni z Waszych rezultatów, które świadczą o systematycznej i wytężonej pracy oraz o bardzo dobrym przygotowaniu do egzaminu.
Życzymy Wam wielu sukcesów i powodzenia w nowych szkołach.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 4

RAJD SZKOLNY

RAJD SZKOLNY SZLAKAMI I ŚCIEŻKAMI KRAKOWA - 21.09.2020 i 25.09.2020

Tegoroczny rajd szkolny odbył się w dniach 21 września (klasy 7 i 8) oraz 25 września (klasy 4-6). Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie wędrowali po szlakach i  ścieżkach turystycznych w obrębie Zrębu Sowińca, na terenie miasta Krakowa. Poszczególne klasy, wędrując swoimi trasami, poznały zabytki związane z dawną Twierdzą Kraków, a także przyrodą Lasu Wolskiego. Poza szkolnymi opiekunami uczestnikom rajdu towarzyszyli krakowscy przewodnicy miejscy, którzy zapoznali uczniów z mijanymi obiektami krajoznawczymi - zabytkowymi budynkami, pozostałościami fortów i dróg fortecznych, wapiennymi skałkami, a także punktami widokowymi okolicy Kopca Kościuszki. Nie zabrakło także informacji historycznych o mijanych dzielnicach i częściach Krakowa. Podczas obu dni rajdu dopisała bardzo dobra pogoda.

--- Zdjęcia ---

UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 W KONSULACIE AUSTRIACKIM

Wpisany przez Administrator

22 września  33 uczniów z klas VII i VIII otrzymało Austriackie Dyplomy Języka Niemieckiego KID A1 i KID A2 z rąk Pani Dyrektor Instytutu Austriackiego Agnieszki Markowskiej w Konsulacie Generalnym Austrii. Wśród gości wydarzenia był  Konsul Generalny Republiki Austrii Pan Phillipp Charwath oraz Pani Dyrektor Beata Sarapuk, nauczyciele j. niemieckiego. Nagrodę specjalną - Bon na kurs językowy w Instytucie Austriackim - otrzymała Ewa Winiarz z klasy VIIIb, która najlepiej zdała egzamin KID A2.  Imprezę uświetnił występ wiolonczelistki Ewy Winiarz  oraz skrzypaczki Julii Nagy z klasy VIIIb. Na scenie wystąpiła również Celina Mikuła z klasy IIa - finalistka konkursu piosenki niemieckojęzycznej. Po części oficjalnej uczniowie mogli spędzić kilka chwil w ogrodzie Konsulatu.

Kolejna sesja egzaminacyjna w maju przyszłego roku.

Link do zdjęć

Zebranie Świetlica

konkurs

Wpisany przez Administrator

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Ja też mogę być DOBRYM PRZYJACIELEM.
  Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1-4.
  Tematem konkursu jest wyrażenia piękna przyjaźni w postaci pracy wykonanej w dowolnej technice plastycznej. Celem konkursu jest ukazanie empatii, koleżeństwa i wzajemnego szacunku.
   Prace powinny być wykonane w formacie A4.
   Udział w konkursie jest dobrowolny.
   Praca powinna posiadać 1 autora.
   Praca musi być wykonana samodzielnie przez uczestnika konkursu.
   Jedna osoba może zgłosić na konkurs 1 pracę.
   Prace należy opisać na odwrocie
   Prace proszę składać w gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego
   Pracę proszę składać do 2 X.
Organizatorki konkursu Klaudia Słonina i Karolina Rojek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021