Praca sekretariatu

Wpisany przez Administrator Wtorek, 06 Wrzesień 2016 00:00

    
 
 
Godziny pracy sekretariatu:
7:30 - 15:00
Dzień bez stron:
czwartek 9:00 - 13:00
 

 

Spotkanie z Janem Melą

Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 11 Listopad 2019 19:06

 

Spotkanie z Janem Melą 

23 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, człowiekiem, który walczy o swoje marzenia i sięga poza horyzonty - Janem Melą. Uczniowie klas V mieli możliwość posłuchania historii z wypraw w różne rejony świata, a poza tym zobaczyli, że niepełnosprawność nie musi stanowić w tym przeszkody. Na koniec uczniowie zadawali pytania, a nasz gość znalazł również chwilę na podpisywanie autografów.

 

 

 

 

 

   

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Kraków wolności

Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 11 Listopad 2019 18:53

 

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Kraków wolności 

30 października razem z klasą VIe udaliśmy się na Cmentarz Rakowicki, by tam uczestniczyć w obchodach z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Kraków wolności. Spotkanie rozpoczęło się przy grobie Antoniego Stawarza, po czym wybraliśmy się na historyczny spacer po terenie cmentarza, zatrzymując się przy grobach żołnierzy z czasów II wojny światowej i mogiłach powstańców śląskich. Był to czas zadumy i refleksji, a także wdzięczności dla osób, które oddały życie w obronie Ojczyzny. 

 

 

 

   

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI 6.11.2019

Wpisany przez Administrator Niedziela, 03 Listopad 2019 21:10

 

 

 HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI 6.11.2019

Zobacz

 

   

Wolontariat

Wpisany przez Administrator Niedziela, 03 Listopad 2019 20:25

Dnia 13.10 uczniowie naszej szkoły brali udział w wolontariacie podczas półmaratonu.
Nasza praca polegała na podawaniu zawodnikom wody i napojów izotonicznych.
Była piękna pogoda i bawiliśmy się fantastycznie.
Zapraszamy do pomocy podczas następnych biegów.
Ewa Cyrkler
Adrian Gądek
 
   

UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 W KONSULACIE AUSTRIACKIM

Wpisany przez Administrator Niedziela, 03 Listopad 2019 17:08

UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 W KONSULACIE AUSTRIACKIM 
 
 
 

22 października  36 uczniów z klas VII i VIII otrzymało Austriackie Dyplomy Języka Niemieckiego KID A1 i KID A2 z rąk Pani Dyrektor Instytutu Austriackiego Agnieszki Markowskiej w Konsulacie Generalnym Austrii. Wśród gości wydarzenia był  Konsul Generalny Republiki Austrii Pan Phillipp Charwath oraz Pani Dyrektor Beata Sarapuk, nauczyciele j. niemieckiego oraz rodzice nagrodzonych uczniów. Nagrodę specjalną - Bon na kurs językowy w Instytucie Austriackim - otrzymała Iga Kotlarz z klasy VIIIa, która najlepiej zdała egzamin KID A2.  Imprezę uświetnił występ wiolonczelistki Ewy Winiarz z klasy VIIb oraz laureata konkursu Poezji Niemieckojęzycznej Krzysztofa Bujniaka z klasy VIIIb. Po części oficjalnej Rada Rodziców przygotowała dla gości grilla oraz słodki poczęstunek. 

Kolejna sesja egzaminacyjna w maju przyszłego roku.


Galeria zdjęć https://drive.google.com/drive/folders/18Gt1VFTtGC0KJ5uduvKbGqr4YqFUHN38?usp=sharing

 

 

   

Msza na Święto Patrona

Wpisany przez Administrator Niedziela, 27 Październik 2019 22:32

2019.10.21 Msza na Święto Patrona

W Uroczystość św. Jana z Kęt (20.10.2019r.), na Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.00, poświęciliśmy różańce dla dzieci komunijnych, które 17 maja 2020 r w naszej Kolegiacie przystąpią do I Komunii Św.

Dziękuję za zdjęcia p. Katarzyna Michalik

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPD7nrGPR5BzpI_alQ_0Iah4y8yjct6e8_5Yc-xh0FmZt__vTx6qUfd72zDbVDrDw?key=S2hhQXVjZ0N5VUdlWm5WTTh6RlpqOFhCeUxvT2dn 

   

Regulamin Szkolnego Konkursu o św. Janie z Kęt

Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 21 Październik 2019 19:56

Regulamin Szkolnego Konkursu o św. Jan

 

Zobacz 

 

 

 

 

   

Wycieczka do Wiednia dla klas VI - relacja

Wpisany przez Administrator Niedziela, 20 Październik 2019 18:54

Wycieczka do Wiednia dla klas VI - relacja


 
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy w niedzielę w nocy z naszej wycieczki do Wiednia. Grupa 59 uczniów z klas VI  miała po raz czwarty okazję zobaczyć stolicę jednego z najpiękniejszych państw europejskich. W trakcie trzydniowego zwiedzenia mieliśmy możliwość zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Byliśmy między innymi w wesołym miasteczku Prater, ogrodzie zoologicznym Tiergarten, pałacu Schonbrunn, a także zwiedziliśmy katedrę Św. Szczepana. Oprócz tego zwiedziliśmy Dom Morza, podziwialiśmy eksponaty Muzeum Historii Naturalnej oraz spacerowaliśmy po Starym Mieście. Wycieczka zapadnie na długo w pamięci naszych uczniów.

Paweł Pabian

   

ŚWIADKOWIE HISTORII W "CZWÓRCE"

Wpisany przez Administrator Niedziela, 20 Październik 2019 18:07

 ŚWIADKOWIE HISTORII W "CZWÓRCE"

 

            W związku z przypadającą w tym roku 80-tą rocznicą rozpoczęcia II wojny światowej w Naszej szkole odbyły się spotkania z ludźmi, którzy byli świadkami tych tragicznych wydarzeń, brali udział w walkach lub czas wojny zbiegł się z ich dzieciństwem.

            Już rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 było wyjątkowo uroczyste, 2 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Związku Inwalidów Wojennych w Krakowie.  Naszym Gościom 1 września 1939 r. nie dane było spotkać z kolegami i nauczycielami oraz rozpocząć rok szkolny.

             Pani Barbara Ziernicka i pan Zdzisław Gałat, przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych ponownie odwiedzili naszą szkołę 25 września. Podczas tego spotkania uczniowie klas siódmych mieli okazję posłuchać wspomnień naszych Gości.

             Pani Barbara opowiadała o swoim wojennym dzieciństwie, o strachu przed Niemcami, o trudnościach, z którymi musiała się mierzyć jej rodzina w czasie okupacji. Wspominała także o wojennych losach swego ojca- oficera.

            Pan Zdzisław, który w czasie wojny był nastolatkiem, opowiadał o losach młodych ludzi  mierzących się z okupacyjną rzeczywistością i o ciągłym zagrożeniu życia.  

            Drugie ważne spotkanie miało miejsce 3 października, wówczas uczniowie klas ósmych spotkali się z panem Romanem Heilem, który opowiadał o czasie wojny i okupacji z perspektywy kilkuletniego dziecka.

Wspominał swojego ojca Edwarda Heila, pseudonim "Jerzy", Komendanta Krakowskiej Chorągwi Szarych Szeregów, który za swoją działalność patriotyczną został rozstrzelany w Krakowie, przy ulicy Botanicznej w 27 maja 1944 r.  Wśród rozstrzelanych był Stanisław Szczerba, ps. "Linus", redaktor prasy konspiracyjnej- o tym bohaterze uczniowie mieli okazję posłuchać w marcu 2019 r.- wówczas odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, panem Kazimierzem Szczerbą, bratem "Linusa".

            Pan Roman Heil mówił o okupacji niemieckiej i radzieckiej , o działaniach Szarych Szeregów w Krakowie w czasie wojny i czasach PRL-u.

Opowiedział także uczniom o podejmowanych działaniach, by pokazać prawdę o ojcu, o którym, wbrew faktom, w jednej monografii napisano: "Edward Heil, folksdojcz i konfident gestapo, zlikwidowany przez podziemie w okolicach Warszawy".

            Uczniowie byli pod wrażeniem opowieści pana Romana, otrzymali także zaproszenie do odwiedzenia wystawy w Muzeum Armii Krajowej, na wystawę "Harcerze Szarych Szeregów w okupowanym Krakowie".  Pan Heil  w każdą niedzielę jest przewodnikiem po wystawie, bo jak sam mówi, oddaje w ten sposób dług swemu ojcu i harcerzom Szarych Szeregów.

Agnieszka Łętocha

 

 

   

spotkanie z autorem

Wpisany przez Administrator Wtorek, 08 Październik 2019 18:49

W ramach kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz szerzenia  nawyku sięgania po książki, w naszej szkole odbyło sie spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem autorem książek dla dzieci. Pan Waldemar Cichoń jest autorem zabawnych historyjek o przygodach niesamowitego  kota Cukierka. Jedna z jego książek "Cukierku Ty łobuzie"  jest w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III. Oto kilka zdjęć ze spotkania.

 

 

 

 

 

   

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wpisany przez Administrator Wtorek, 08 Październik 2019 18:23

4 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej hasłem

 

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

 

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

04.10.2019 r. odbywały się egzaminy z tabliczki mnożenia prowadzone przez uczniów klas czwartych i piątych. Łącznie w patrolach egzaminacyjnych było szesnastu egzaminatorów, którzy przeegzaminowali 186 osób (uczniów klas starszych, nauczycieli
i rodziców).

Niektóre klasy w całości przystępowały do egzaminu.

Każdy kto poprawnie odpowiedział na pytania zdobył tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia
i cukierka.

W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany, ale można go było powtórzyć po 1 godzinie.

Koordynatorem lokalnym była Bożena Biernat-Oleniacz.

 

 

 

   

spotkanie z autorem

Wpisany przez Administrator Środa, 02 Październik 2019 00:32

Jest to spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III z autorem książek o przygodach kota Cukierka. Jedna z nich Cukierku Ty Łobuzie jest w kanonie lektur szkolnych.

 

   

OTRZĘSINY KLAS IV - RELACJA

Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 07 Październik 2019 18:40

OTRZĘSINY KLAS IV - RELACJA

26 września uczniowie klasy VII b zorganizowali dla czwartoklasistów otrzęsiny. Podczas godzinnej imprezy na sali gimnastycznej siódmoklasiści przywitali swoich młodszych kolegów sokiem z buraków i żelkiem w kształcie oka. Następnie klasy były podzielone na drużyny, które musiały wykonać zadanie muzyczne, namalować portret swojego wychowawcy oraz rozwiązać quiz wiedzy o szkole. Drużyna X musiała wykonać zadania specjalne, a na zakończenie każdy musiał przejść przez tor przeszkód. Wszyscy czwartoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cukierki.
 
 
  
 
 
 
 
   

Wycieczka

Wpisany przez Administrator Środa, 02 Październik 2019 00:05

Kazimierz Dolny nad Wisłą to perła polskiego renesansu, którą zobaczyli w dniach 23-25 września uczniowie z kl. 5A i 5B. Siedemnastowieczny Kazimierz Dolny był znanym ośrodkiem handlu zbożem, które spławiali do Gdańska nadwiślańscy flisacy. Schronisko, w którym spaliśmy, było przerobione ze starego, zabytkowego spichlerza. Nad brzegiem Wisły znajduje się nowoczesny port jachtowy z polem namiotowym, na które mieliśmy widok z okien schroniska. Z Kazimierza Dolnego można wybrać się promem na drugi brzeg Wisły do malowniczo położonego na wzgórzu Janowca z szesnastowiecznymi ruinami zamku. Wybraliśmy się tam autokarem (poziom wody był zbyt niski) i zwiedziliśmy ruiny zamku, muzeum, barokowy drewniany dwór z Moniak oraz chatę flisacką.

W samym Kazimierzu Dolnym wędrując z przewodnikiem dotarliśmy do "ściany płaczu", na Mały Rynek i Rynek z zabytkowymi kamieniczkami w stylu "renesansu naiwnego" i studnią znaną z wielu filmów. Zobaczyliśmy też Zamek, a właściwie jego ruiny z XIV-XVI wieku i część zabudowań zamkowych oraz Basztę z XIII w. Widok ze szczytu wzgórza Trzech Krzyży wart jest trudów poniesionych podczas wspinaczki.

Kolejną dużą atrakcją był Norowy i Korzeniowy Dół, wąwóz lessowy z rosnącymi na skarpie drzewami z poskręcanymi korzeniami. Oczywiście wędrowaliśmy w stronę słońca wzdłuż Wisły i zajadaliśmy tradycyjne "Kazimierskie Koguty" wypiekane w piekarni obok schroniska. Wróciliśmy zmęczeni i niewyspani, ale zadowoleni.

  

  

  

   

Zebrania z rodzicami

Wpisany przez Administrator Niedziela, 08 Wrzesień 2019 21:53

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI 11.09.2019

O GODZ. 16.30 W SALI 31 ODBĘDZIE SIĘ PRELEKCJA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW UCZNIÓW KLAS I "DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA"

kl. I a

sala 17

bezpośrednio po prelekcji, ok. 17.25

kl. I b

sala 25

kl. I c

sala 21

kl. II a

sala 18

godz. 18.00

kl. II b

sala 23

godz. 16.30

kl. II c

sala 22

godz. 18.00

kl. III a

sala 22

godz. 16.30

kl. III b

sala 18

godz. 16.30

kl. III c

sala 23

godz. 18.00

kl. IV a

sala 35

godz. 18.00

kl. IV b

sala 36

godz. 18.15

kl. IV c

sala 29

godz. 16.30

kl. V a

sala 33

godz. 16.30

kl. V b

sala 32

godz. 16.30

kl. V c

sala 39

godz. 18.00

kl. V d

sala 36

godz. 16.30

kl. VI a

sala 34

godz. 18.00

po zebraniach spotkanie dla rodziców uczniów klas VI, w sprawie wycieczki do Wiednia o godz. 19.00 w sali 27.

kl. VI b

sala 28

godz. 16.30

kl. VI c

sala 35

godz. 16.30

kl. VI d

sala 30

godz. 16.30

kl. VI e

sala 39

godz. 16.30

kl. VII a

sala 33

godz. 18.00

kl. VII b

sala 27

godz. 16.30

kl. VII c

sala 34

godz. 16.30

O GODZ. 17.30 W SALI 31 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW UCZNIÓW KLAS VIII DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

kl. VIII a

sala 31

bezpośrednio po prelekcji, ok. 18.15

kl. VIII b

sala 30

kl. VIII c

sala 32

NAUCZYCIELE NIE BĘDĄCY WYCHOWAWCAMI PEŁNIĄ DYŻUR W POKOJU NAUCZYCIELSKIM W GODZINACH 17.00 ? 18.30

   

Strona 1 z 24