Podziękowania

Wpisany przez Administrator

Podziękowania
Wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy składają serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie akcji "wielka zbiórka klocków lego". Okazane nam wsparcie i zaangażowanie przyczyniło się do zebrania bardzo dużej ilości klocków lego pozwalających na tworzenie nowych i kreatywnych konstrukcji, budowli, a przede wszystkim świetnej zabawy. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów: Pani Bisaga i Pani Legutko oraz uczniom z klasy 8b Michał Czesak i Garbacka Amelia kl. 6d. Dziękujemy
 
 

WYJŚCIE DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA DLA UCZNIÓW KLAS 8

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA DLA UCZNIÓW KLAS 8

W dniu 27 lutego 2020 r. odbędzie się wyjście do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, dla chętnych lub zainteresowanych kulturą Japonii uczniów klas 8. W programie planowane jest zwiedzanie czasowej wystawy mieczy z kolekcji Muzeum Miecza Japońskiego Bizen Osafune. Koszt zwiedzania ok. 10 zł, uzależniony od ilości uczestników.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest W CZWARTEK O GODZ. 14.25, A POWRÓT OK. 16.30 pod szkołę.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ  SIĘ WE WTOREK PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ W ŚRODĘ DO 5 LEKCJI DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

 

   

WYJŚCIE DO INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE DLA UCZNIÓW KLAS 7

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE DLA UCZNIÓW KLAS 7

W dniu 4 marca 2020 r. odbędzie się wyjście do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dla chętnych lub zainteresowanych meteorologią i klimatologią uczniów klas 7. W programie planowane jest zwiedzanie biura prognoz meteorologicznych, gdzie przygotowuje się prognozy pogody dla całej Polski południowej. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję również zapoznać się z pracą synoptyków i hydrologów IMGW.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest 4 marca ( ŚRODA) O GODZ. 14.25, A POWRÓT ok. 17.30 pod stadion Cracovii.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ  SIĘ KOŃCA TEGO TYGODNIA PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ W PONIEDZIAŁEK DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

 

   

WYJŚCIE DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 6

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 6

W dniu 6 marca 2020 r. w ramach odbędzie się wyjście do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dla chętnych lub zainteresowanych astronomią uczniów klas 6. W programie planowane jest zwiedzanie stałej wystawy meteorytów, obserwatorium, a przy odpowiedniej pogodzie również obserwacje 35 centymetrowym teleskopem Maksutowa. Przewidziany jest także wykład o tematyce astronomicznej.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest W PIĄTEK 6 MARCA O GODZ. 17.30, A POWRÓT OK. 22.00 pod stadion Cracovii.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ WE WTOREK PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA TEGO TYGODNIA NALEŻY DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

   

TYDZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Wpisany przez Administrator

TYDZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Ostatnie dni w naszej szkole minęły pod znakiem języka niemieckiego. Uczniowie klas V-VIII brali udział w wielu konkursach, warsztatach i quizach, które przybliżały im język niemiecki w ciekawy i zabawny sposób. W trakcie dwugodzinnego spotkania każda grupa mogła zmierzyć się z aplikacjami interaktywnymi (quizizz, kahoot),  rozwiązując zadania językowe. Kolejnym punktem programu było obejrzenie teledysków, filmów prezentujących tematykę szkoły, których autorami byli sami uczniowie. Każda z klas zmierzyła się także z kartami dobble, brała udział w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, układała puzzle tematyczne oraz ciekawe wyrazy niemieckie, a także odgadywała nazwy produktów spożywczych. Niektórzy uczniowie wzięli również udział w warsztatach kulinarnych. Spotkanie minęło w sympatycznej atmosferze, którą zapewnili sami uczniowie, przygotowując przysmaki kuchni niemieckiej i austriackiej. Na deser uczyliśmy się śpiewać piosenki o sympatycznym krokodylu o imieniu Schnappi.  


link do galerii zdjęć

 
 
 
 
 
   

Szkolny konkurs

Wpisany przez Administrator

Z wielką radością przedstawiamy wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, aby wśród wszystkich wspaniałych wykonawców wyłonić zwycięzców. Ale pod długich obradach i podsumowaniu punktacji prezentujemy wyniki:

W kategorii klas: IV - VIII:
1. miejsce - 5b
2. miejsce - 6b
3. miejsce - 8a

W kategorii klas: I - III:
1. miejsce - Gwiazdeczki z 1c
1. mijsce - Aniołki z 3c
2. miejsce - 1b
3. miejsce - 3a

W kategorii Soliści IV-VIII:
1. miejsce - Urszula Martos- Sanchez
1. miejsce - Oliwia Urbańska
2. miejsce - Anna Kania
3. miejsce - Karol Martos-Sanchez

W kategorii Soliści I - III:
1. miejsce - Zofia Pawełkowska
2. miejsce - Magdalena Wędzicha
2. miejsce - Mateusz Pabian
2. miejsce - Ida Mostek
3. miejsce - Magdalena Grzybacz

W kategorii Zespoły IV-VIII:
1. miejsce - Magdalena i Natalia Wędzicha
2. miejsce - Angels of Light
3. miejsce - Wesołe gwiazdeczki- Hanna Kwinta, Natalia Krehlik

W kategorii Zespoły I-III
1. miejsce - Śnieżynki - Julia Oleksyk, Julia Zagrodzka
2. miejsce - Słoneczka
3. miejsce - Trzy gwiazdy
3. miejsce - Kolędniczki - Antonina Olkowska-Dyba, Maria Miernik, Maria Szarska - Garbacik

Zapraszamy do zapoznania się z galeria zdjęć 

   

Biblioteka

Wpisany przez Administrator

   

Międzynarodowy konkurs historyczny

Wpisany przez Administrator

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczeń  naszej  szkoły Patryk Filipek, z klasy II b, zajął 1 miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości" w kategorii Szkoły Podstawowe kl. 0-3 - Praca plastyczna. Wręczenie nagród odbędzie się w czasie uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

                                                                                                                                                                                                                                                            Gratulujemy.

   

Podsumowanie konkursu: Romuald Traugutt - patron naszej szkoły

Wpisany przez Administrator

Podsumowanie konkursu:

Romuald Traugutt- patron naszej szkoły

Zobacz 

   

walentynki

Wpisany przez Administrator

   

bal karnawałowy

Wpisany przez Administrator

   

GALA PODSUMOWUJĄCA KONKURS

Wpisany przez Administrator

"Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny" 
20.01.2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu historyczno - literackiego, który nasza szkoła organizowała razem ze Szkołą Podstawową w Łomnicy Zdroju. Patronatem nasze przedsięwzięcie objęli Małopolskie Kuratorium Oświaty, Rada Dzielnicy I Stare Miasto, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju, portal internetowy granice.pl oraz Spółdzielnia Pracy Piwniczanka. W tym roku napłynęły 153 pracę, spośród których jury wybrało laureatów i wyróżnionych. W programie gali znalazły się: wykład dr. Remigiusza Gogosza o grach i sportach wikingów, świąteczny występ uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Głębokiem oraz uroczyste wręczenie nagród. Było to wyjątkowe spotkanie z laureatami i wyróżnionymi. 
 
 
   

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU

Wpisany przez Administrator


WYNIKI V EDYCJI KONKURSU

PRZESZŁOŚĆ NIE JEST KRAINĄ, KTÓRĄ TAK ŁATWO OPUŚCIĆ. LITERACKIE WSPOMNIENIA Z HISTORII MOJEJ RODZINY

W imieniu organizatorów V edycji konkursu historyczno - literackiego "Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny" pragnę bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie naszym konkursem oraz opiekę nad przygotowaniem prac. W tym roku dotarły do nas 153 opowiadania/reportaże, więc decyzja przed komisją konkursową nie była łatwa. Państwa uczniowie zmierzyli się z zadaniem bardzo trudnym, by ocalić od zapomnienia wspomnienia, o których trudno będzie przeczytać na kartach podręczników szkolnych. Stali się młodymi historykami, którzy przyglądając się historiom swoich rodzin, lepiej poznali dzieje swojego narodu. Ufamy, że ta ciężka praca będzie cały czas procentować w przyszłości. Nie sposób w tych kilku słowach podziękować za zaangażowanie i niestrudzoną pomoc w pielęgnowaniu rodzinnych tradycji i krzewieniu pięknego języka polskiego. 

Zobacz 

   

IX EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU "SCRABBLE PO NIEMIECKU " DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wpisany przez Administrator

 
IX EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU  "SCRABBLE PO NIEMIECKU " DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zapraszamy po raz dziewiąty wszystkich uczących się języka niemieckiego w szkole podstawowej do wzięcia udziału w konkursie "Scrabble po niemiecku", organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Krakowie, nad którym Honorowy Patronat objął Małopolski Kurator Oświaty.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z całej Małopolski, którzy interesują się językiem niemieckim i rozwijają swój talent lingwistyczny. Uczestnicy konkursu mogą zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół, sprawdzając swoje kompetencje językowe oraz zdobyć tytuł Mistrza "Scrabbli po niemiecku".

Celem konkursu jest wspieranie uczniów szkół podstawowych w rozwijaniu i sprawdzeniu swoich kompetencji językowych, promowanie nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych i zachęcenie do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych.

 

Regulamin konkursu

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Formularz zgłoszeniowy

 

http://www.kuratorium.krakow.pl 

   

Życzenia

Wpisany przez Administrator

   

EGZAMIN PAŃSTWOWY Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 dla uczniów klas VI-VIII

Wpisany przez Administrator

EGZAMIN PAŃSTWOWY Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 dla uczniów klas VI-VIII

W tym roku nasza szkoła w ramach współpracy z Instytutem Austriackim przeprowadzi po raz czwarty egzamin państwowy z j. niemieckiego  KID 1/2 (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego) dla klas VI - VIII. W ubiegłym roku do egzaminu przystąpiło 35 uczniów.


Celem egzaminu ÖSD A1 KID 1 jest sprawdzenie uzdolnienia językowego dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat do podstawowej komunikacji w życiu codziennym. KID 1/2 potwierdza kompetencję językową w elementarnych sytuacjach życia codziennego, które ważne są dla dzieci i młodzieży. Podczas egzaminu sprawdzana jest także sprawność rozumienia tekstu czytanego, słuchanego, pisania i mówienia. Na tym poziomie szczególny nacisk kładziony jest również na receptywne zdolności czytania i słuchania.


Egzamin przeprowadzony zostanie w Instytucie Austriackim w maju 2020 roku przez egzaminatorów zewnętrznych, a wyniki części pisemnej zostaną sprawdzone w centrali w Wiedniu.


W  II semestrze uczniowie będą mogli przygotować się na dodatkowych bezpłatnych zajęciach do certyfikatu oraz otrzymają bezpłatnie materiały przygotowujące do testu (terminy: wtorek 14:35-15:20 oraz 15:20-16:05, czwartek 8:00-8:45). Koszt egzaminu KID 1 wynosi  125 zł  a KID 2 wynosi 140 zł.. Uczniowie otrzymują certyfikat, a osoby z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody i bony na kurs językowy w Instytucie Austriackim w Krakowie, które zostaną wręczone podczas specjalnej uroczystości w Konsulacie Generalnym Republiki Austrii. W przypadku nie zdania przez ucznia egzaminu (dotyczy KID 1) lub nie pojawienia się na nim zwracany jest koszt egzaminu

Zgłoszenia przyjmowane są u nauczyciela j. niemieckiego Pawła Pabiana do 9 lutego (librus)


Informacje o egzaminie OSD tutaj (link)   https://www.krakow.oei.org.pl/nauka-niemieckiego-w-krakowie/egzaminy-z-jezyka-niemieckiego-oesd/

 

   

Strona 2 z 27