Dnia 17 września 2024 roku w klasie 3b miało miejsce niezwykłe spotkanie. Odwiedziła nas Pani Krystyna Łazarz, prababcia Wojtka Płonki. Pani Łazarz urodziła się w 1936 roku. Gdy wybuchła II wojna światowa, miała zaledwie 3 latka.  Wspomnienia jednak nadal są żywe. Nie o wszystkim można opowiedzieć uczniom klasy III. Dzieci uważnie słuchały opowieści Pani Krysi. Dowiedziały się, jak wyglądało codzienne życie w czasie wojny. Uczniowie zadawali liczne pytania: A czy chodziła Pani wtedy do szkoły? Czy miała Pani zabawki? Co się wtedy jadło? Czy się Pani bała? Czy Pani tata walczył na wojnie? I wiele, wiele innych. Czas spotkania minął bardzo szybko. Pani Łazarz zwróciła uwagę na taktowne zachowanie dzieci i ich niezwykle mądre pytania. Bardzo dziękujemy. Nie zapomnimy tego spotkania.